Veteriner Sağlık Sektöründe Kariyer Basamakları Konulu Etkinlik Gerçekleştirildi

ciftlik-seminer
   Fakültemiz Çiftlik Hekimliği Kulübü öğrencilerinin düzenledikleri ” Veteriner Sağlık Sektöründe Kariyer Basamakları” konulu etkinliği, 13 Nisan 2016 Çarşamba günü, fakültemizde gerçekleşti.
   Kulüp başkanı Mustafa ÇELEBİ açılış konuşmasında sektör ile öğrenciler arasında köprü oluşturmaktan mutluluk duyduklarını ve bu etkinliğin geçmişte olduğu gibi gelecek yıllarda da devam etmesini arzu ettiklerini söyledi.
   Fakültemiz Dekanı Prof.Dr. Güven KAŞIKÇI açılış konuşmasında sektör ile öğrencilerin iç içe olmasının öğrencilerin gelecek planlarını oluşturmada onlara çok faydalı olacağına değinerek bu tarz etkinliklerin önemine vurguladı.
   Konuşmaların ardından Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği (VİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Burçak Emre ZORLU, Genel Sekreter Dr. Musa ARIK, Yönetim Kurulu Üyeleri Yiğit ALTAY ve Nazan DİLSİZ sektörün faaliyet alanları, kariyer basamakları hakkında bilgi verdiler, özellikle veteriner hekim istihdam edilirken aranılan niteliklere ilişkin bilgi ve beklentilerini öğrencilerle paylaştılar. Sunumların ardından VİSAD temsilcileri öğrencilerin sorularını cevapladı.
   Katılımın yoğun olduğu etkinlik kokteyl ile sona erdi. Kokteyl sırasında fakültemiz öğrencileri davetli iş adamları ile karşılıklı görüşerek bireysel kariyerleri hususunda ayrıntılı bilgi edinme olanağı buldular.
Bu kaydı paylaş

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi © 2017 All Rights Reserved